Szkolenie diagnosta samochodowy

 

Celem szkolenia jest:

 • odpowiednie przygotowanie osób ubiegających się o uprawnienia diagnostów do egzaminu kwalifikacyjnego
 • przygotowanie kandydatów na diagnostów do prowadzenia badań technicznych pojazdów
 
Szkolenie przeprowadzone jest zgodnie z Załącznikiem nr 1 do Rozporządzenia Ministra Infrastruktury i Rozwoju z dnia 28 listopada 2014 roku w sprawie szkolenia i egzaminowania diagnostów oraz wzorów dokumentów z tym związanych (Dz. U. z 2014 roku poz. 1836).

Diagnostą uprawnionym do wykonywania badań technicznych pojazdów może być osoba, która spełnia jeden z następujących warunków:

 • wyższe wykształcenie w obszarze nauk technicznych o specjalności samochodowej i udokumentowane 6 miesięcy praktyki w stacji kontroli pojazdów lub w zakładzie (warsztacie) naprawy pojazdów na stanowisku kontroli lub naprawy pojazdów
 • średnie wykształcenie techniczne o specjalności samochodowej i udokumentowany rok praktyki w stacji kontroli pojazdów lub w zakładzie (warsztacie) naprawy pojazdów na stanowisku kontroli lub naprawy pojazdów
 • wyższe wykształcenie w obszarze nauk technicznych o specjalności innej niż samochodowa i udokumentowany rok praktyki w stacji kontroli pojazdów lub w zakładzie (warsztacie) naprawy pojazdów na stanowisku kontroli lub naprawy pojazdów
 • średnie wykształcenie techniczne o specjalności innej niż samochodowa i udokumentowane 2 lata praktyki w stacji kontroli pojazdów lub w zakładzie (warsztacie) naprawy pojazdów na stanowisku kontroli lub naprawy pojazdów.

Prelegent:

Absolwent Politechniki Radomskiej, od 2002 roku nieprzerwanie pracujący w branży zajmującej się systemem badań technicznych, od 2003 roku posiada uprawnienia diagnosty samochodowego - doświadczenie w pracy na stacji okręgowej i podstawowej. Od ponad 10 lat zawodowo zajmuje się doradztwem technicznym dla przedsiębiorców prowadzących stacje kontroli pojazdów oraz diagnostów samochodowych, w zakresie badań technicznych (współpraca z wiodącymi firmami na rynku badań technicznych pojazdów). Od ponad 10 lat zawodowo zajmuje się szkoleniami w w/w zakresie oraz szkoleniami uzupełniającymi z zakresu prawa i techniki samochodowej jak i prowadzenie pełnych kursów dla kandydatów na diagnostów. Biegły sądowy.
 

Zakres szkolenia

Szkolenie obejmuje zakres określony w rozporządzeniu Ministra Infrastruktury w sprawie szczegółowych wymagań w stosunku do diagnostów (Dz.U.2014.0.1836), tj.:
 
 • szkolenie podstawowe: 50 h
 • szkolenie specjalistyczne BUS100: 8 h
 • szkolenie specjalistyczne ADR: 16h
 • szkolenie specjalistyczne GAZ: 10h
 • szkolenie specjalistyczne ZMIANY, IMPORT: 10h

Terminy szkoleń na diagnostę

Jesteś zainteresowany podnoszeniem swoich kwalifikacji? 
Koniecznie sprawdź nasz kalendarz, by dowiedzieć się kiedy odbędzie się najbliższe szkolenie na diagnostę! 
 
 

Formularz zgłoszeniowy

Jesteś zdecydowany do wzięcia udziału w szkoleniu? Wypełnij formularz, zeskanuj i prześlij na adres s.pekala@lontex.pl
 
 
Jeśli masz wątpliwości zadzwoń:  tel. +48 32 215 27 97 wew. 60 lub + 48 508 682 078
Sebastian Pękala
Specjalista ds. szkoleń