Szkolenie diagnosta samochodowy

 

Celem szkolenia jest:

 • odpowiednie przygotowanie osób ubiegających się o uprawnienia diagnostów do egzaminu kwalifikacyjnego
 • przygotowanie kandydatów na diagnostów do prowadzenia badań technicznych pojazdów
 
Szkolenie przeprowadzone jest zgodnie z Załącznikiem nr 1 do Rozporządzenia Ministra Infrastruktury i Rozwoju z dnia 28 listopada 2014 roku w sprawie szkolenia i egzaminowania diagnostów oraz wzorów dokumentów z tym związanych (Dz. U. z 2014 roku poz. 1836).

Diagnostą uprawnionym do wykonywania badań technicznych pojazdów może być osoba, która spełnia jeden z następujących warunków:

 • wyższe wykształcenie w obszarze nauk technicznych o specjalności samochodowej i udokumentowane 6 miesięcy praktyki w stacji kontroli pojazdów lub w zakładzie (warsztacie) naprawy pojazdów na stanowisku kontroli lub naprawy pojazdów
 • średnie wykształcenie techniczne o specjalności samochodowej i udokumentowany rok praktyki w stacji kontroli pojazdów lub w zakładzie (warsztacie) naprawy pojazdów na stanowisku kontroli lub naprawy pojazdów
 • wyższe wykształcenie w obszarze nauk technicznych o specjalności innej niż samochodowa i udokumentowany rok praktyki w stacji kontroli pojazdów lub w zakładzie (warsztacie) naprawy pojazdów na stanowisku kontroli lub naprawy pojazdów
 • średnie wykształcenie techniczne o specjalności innej niż samochodowa i udokumentowane 2 lata praktyki w stacji kontroli pojazdów lub w zakładzie (warsztacie) naprawy pojazdów na stanowisku kontroli lub naprawy pojazdów.

Prelegent:

Absolwent Politechniki Radomskiej, od 2002 roku nieprzerwanie pracujący w branży zajmującej się systemem badań technicznych, od 2003 roku posiada uprawnienia diagnosty samochodowego - doświadczenie w pracy na stacji okręgowej i podstawowej. Od ponad 10 lat zawodowo zajmuje się doradztwem technicznym dla przedsiębiorców prowadzących stacje kontroli pojazdów oraz diagnostów samochodowych, w zakresie badań technicznych (współpraca z wiodącymi firmami na rynku badań technicznych pojazdów). Od ponad 10 lat zawodowo zajmuje się szkoleniami w w/w zakresie oraz szkoleniami uzupełniającymi z zakresu prawa i techniki samochodowej jak i prowadzenie pełnych kursów dla kandydatów na diagnostów. Biegły sądowy.
 

Zakres szkolenia

Szkolenie obejmuje zakres określony w rozporządzeniu Ministra Infrastruktury w sprawie szczegółowych wymagań w stosunku do diagnostów (Dz.U.2014.0.1836), tj.:
 
 • szkolenie podstawowe: 50 h
 • szkolenie specjalistyczne BUS100: 8 h
 • szkolenie specjalistyczne ADR: 16h
 • szkolenie specjalistyczne GAZ: 10h
 • szkolenie specjalistyczne ZMIANY, IMPORT: 10h

Formularz zgłoszeniowy

Jesteś zdecydowany do wzięcia udziału w szkoleniu? Wypełnij formularz, zeskanuj i prześlij na adres szkolenia@lontex.pl
 
Jeśli masz wątpliwości zadzwoń:  tel. +48 32 215 27 97 wew. 71
Damian Tomanek
Kierownik działu szkoleń
d.tomanek@lontex.pl
+48 32 215 27 97 wew. 76
+48 515 060 078
Sylwia Wydmańska
Specjalista ds. szkoleń
s.wydmanska@lontex.pl
+48 32 215 27 97 wew. 15
+48 508 682 078
+48 797 004 286