Bezpieczeństwo i higiena pracy

 

BHP

Oferujemy szeroką gamę środków ochrony indywidualnej. Nasza oferta obejmuje głównie ochronę dłoni i stóp, ale także odzież ochronną, akcesoria do ochrony głowy, twarzy i oczu. Znajdziesz u nas wszelkiego rodzaju sprzęt ochronny i wszystko, co zapewni bezpieczeństwo w miejscu pracy.

Ochrona rąk

Rękawice ochronne i robocze są najpowszechniejszym środkiem ochrony indywidualnej. Podczas pracy to właśnie dłonie są najbardziej narażone na działanie szkodliwych czynników. Z tego powodu oferujemy markowe, najlepszej jakości, w pełni przetestowane produkty. W celu odpowiedniego dobrania rękawic należy wziąć pod uwagę ich docelowe zastosowanie oraz materiał z jakiego powinny być wykonane.

Ochrona ciała

Zapewniamy szeroki asortyment ubrań roboczych niezbędnych w sytuacjach, kiedy to ubrania pracowników mogą ulec zniszczeniu bądź wymaga tego higiena pracy. Odzież ochronna poddana jest obowiązkowej certyfikacji i stosowana w miejscach, gdzie występują szkodliwe czynniki. Oferowane przez nas produkty wykonane są najwyższej jakości materiałów.

Ochrona nóg

Obuwie ochronne przeznaczone jest do zabezpieczenia stóp przed kilkoma zagrożeniami jednocześnie. Chroni ono przed uszkodzeniami mechanicznymi, chemicznymi, jak i oparzeniami, wilgocią czy niskimi temperaturami. Właściwości obuwia ochronnego zależą od konstrukcji i wykorzystywanych materiałów. Odpowiednia ochrona nóg ma znaczący wpływ na komfort oraz bezpieczeństwo poruszania się w miejscu pracy.

Ochrona głowy

Uderzenia głowy stanowią poważne zagrożenia w miejscu pracy. Zapewniamy produkty z najnowszych dostępnych materiałów, które gwarantują doskonałą jakość i możliwie największą absorpcję siły uderzenia.

Ochrona słuchu

Narażenie ucha na wysoki hałas może mieć duży wpływ na znajdujące się w nim nerwy, co może skutkować trwałą utratą słuchu. Oferujemy szeroki asortyment produktów, które zagwarantują bezpieczeństwo pracowników. Przy wyborze odpowiedniego modelu wkładek czy nauszników należy wziąć pod uwagę natężenie i częstotliwość szkodliwych dźwięków.

Ochrona twarzy i wzroku

Mając na uwadze bezpieczeństwo twarzy i wzroku, w zależności od funkcji oferujemy takie środki ochrony jak gogle, okulary, osłony spawalnicze czy osłony twarzy. Mają one zastosowanie podczas prac, w których występuje ryzyko narażania na wszelkiego rodzaju czynniki zewnętrzne.

Ochrona dróg oddechowych

Produkty chroniące drogi oddechowe stosowane są przez osoby narażone na wdychanie niebezpiecznych substancji w miejscach pracy, kiedy to ich stężenie w powietrzu przekracza dopuszczalne normy, zawartość tlenu jest niewystarczająca lub temperatura przekracza dopuszczany poziom. Oferujemy odpowiedni dobór masek, półmasek jak i potrzebnych filtrów oraz pochłaniaczy.

Ochrona przed upadkiem

Oferujemy produkty przeznaczone do pracy na wysokościach, które zmniejszają siłę uderzenia oraz zapobiegają poważnym kontuzjom. Posiadamy szeroki asortyment taki jak szelki bezpieczeństwa, liny czy amortyzatory. Znacząca część niebezpiecznych wypadków w pracy spowodowana jest właśnie upadkiem.

Artykuły pomocnicze

Oferujemy wszelkiego rodzaju artykuły BHP takie jak gaśnice, apteczki, pasty, czyściwa czy chemiczne środki służące zachowaniu czystości.

Do pobrania

 
Elżbieta Kukla
Kierownik działu BHP
Anna Kopiasz
Specjalista ds. handlu BHP