Rozliczenia dla transportu

Działalność tej gałęzi LONTEX skupia się na oferowaniu wszelkiego typu usług rozliczeniowych dla transportu, począwszy od analizy, ewidencji oraz rozliczania czasu pracy kierowcy, poprzez rozliczenia kosztów delegacji, rozliczania płacy minimalnej w Europie, reprezentacji przedsiębiorstw podczas kontroli ITD / PIP, a skończywszy na świadczeniu usług związanych z kadrami i płacami. Wszystko to w oparciu o nowoczesne rozwiązania telemetryczne pozwalające na usprawnianie pracy wewnątrz firm z branży TSL. 
 
Umożliwiamy zakup wybranej usługi lub systemu ALL IN ONE, który jest pakietem usług kompleksowo wspierających firmę transportową.
Czas pracy kierowcy
Kompleksowa obsługa w rozliczaniu czasu pracy kierowców zgodnie z zasadami Pakietu Mobilności, a także rozliczanie płacy minimalnej i podróży służbowych. Reprezentacja przed organami Inspekcji Transportu Drogowego i Państwowej Inspekcji Pracy.
Kadry i płace w transporcie
Prowadzenie dokumentacji kadrowej, sporządzanie deklaracji ZUS, US i pism urzędowych, oraz naliczanie płac zgodnie z przepisami Pakietu Mobilności. Dostęp do platformy internetowej z pulpitem dla Pracownika i Kierownika.
LONTEX Telematics
Innowacyjny GPS połączony z tachografem, pozwalający na dostęp do czasu pracy kierowcy w czasie rzeczywistym oraz zdalny pobór danych. Dostęp z każdego miejsca na świecie dzięki aplikacji. Nieograniczona ilość licencji i użytkowników.
LONTEX TMS
Produkt, dzięki któremu możesz zaplanować, monitorować oraz zrealizować transport. Zapewnisz terminowość realizowanych zleceń i w pełni wykorzystasz dostępną flotę pojazdów.
Usługi dodatkowe
Dodatkowe usługi, niewchodzące w skład systemu ALL IN ONE, takie jak odzyskiwanie części zapłaconego maut (Toll Collect).

Rozliczenia czasu pracy kierowcy

Gwarantujemy kompleksową obsługę w rozliczaniu firm transportowych. Specjaliści z branży profesjonalnie zadbają o prawidłową ewidencję Państwa działalności. 
 
 • Rozliczanie płacy minimalnej w Europie
 • Analiza i rozliczanie czasu pracy kierowców
 • Analiza czasu pracy kierowcy (ITD)
 • Kontrole ITD i PIP – reprezentacja
 • Rozliczanie podróży służbowych
 • Rozliczenia delegacji
 

Obsługa kadr i płac firmy transportowej

Zdejmujemy z firm transportowych obowiązek obsługi kadrowo-płacowej, zapewniając:
 
 • Prowadzenie starannej dokumentacji kadrowej
 • Sporządzenie umowy o pracę, porozumień zmieniających, świadectw pracy oraz innych dokumentów związanych z nawiązaniem i rozwiązaniem stosunku pracy
 • Kompleksowe naliczanie płac zgodnie z przepisami Pakietu Mobilności
 • Weryfikację miesięcznej ewidencji czasu pracy
 • Deklaracje ZUS i US - Prowadzenie miesięcznych i rocznych rozliczeń
 • Sporządzenie pism urzędowych i stały kontakt z Urzędami

 

Telematyka - monitoring GPS

Aplikacja LONTEX TELEMATICS 

 
W ramach współpracy oferujemy dostęp do aplikacji LONTEX TELEMATICS. Dzięki połączeniu tachografu z systemem GPS otrzymujemy stały dostęp do rejestrowanych informacji. Dodatkową zaletą jest możliwość podglądu danych w czasie rzeczywistym, co ułatwia planowanie i odpowiednią organizację pracy w firmie. Dzięki zastosowaniu proponowanego rozwiązania eliminujemy również potrzebę prowadzenia przez kierowcę karty delegacyjnej. 
 

Transport Management System (TMS) do zarządzania transportem

System TMS to oprogramowanie pomagające w sposób efektywny zarządzać transportem. Pozwala na szybki i łatwy dostęp do informacji o całym łańcuchu logistycznym. Z systemem TMS możesz zaplanować, monitorować oraz zrealizować transport. Zapewnisz terminowość realizowanych zleceń, a przede wszystkim w pełni wykorzystasz dostępną flotę pojazdów, redukując liczbę pustych przejazdów oraz optymalizując przestrzeń ładunkową.

System ALL IN ONE

W ramach podpisanej umowy, obejmującej obsługę Państwa firmy w skrojonym na miarę zakresie oferujemy jedną FV. Jest to między innymi sposób na zmniejszenie ilości konstruowanych dokumentów. System ALL IN ONE został stworzony w oparciu o połączenie:
 
 
System pozwala nam mieć pewność poprawności rozliczania danych, które zdalnie pobieramy i skrupulatnie analizujemy.
 

Korzystając z systemu ALL IN ONE otrzymujesz kompleksowe, wielopłaszczyznowe wsparcie dla Twojej Firmy transportowej.

 

Rekomendacje

Aktualnie w ramach systemu ALL IN ONE kompleksowym doradztwem prawnym w dziedzine transportu obejmujemy kilkadziesiąt firm transportowych. Spełniamy oczekiwania naszych Klientów, o czym świadczą poniższe rekomendacje.
 
 
Marek Herma
Dyrektor serwisu prawnego
Rossitza Polok
Kierowniczka serwisu prawnego
Bartłomiej Małek
Przedstawiciel handlowy
Anna Ramza
Specjalista ds. kadr i płac