Szkolenia dla firm transportowych

 

Prawidłowe rozmieszczenie ładunku w transporcie drogowym – naciski na oś

 Organy kontrolne, a w szczególności Inspekcja Transportu Drogowego, coraz częściej kontrolują masy pojazdów i naciski osi na jezdnię. Wynika to z dużego wzrostu ilości pojazdów ciężarowych przyczyniających się do postępującego zniszczenia dróg. Kontrole są bezlitosne i surowe. Przekroczenie dopuszczalnej masy pojazdów i nacisku ich osi na jezdnię może średnio kosztować przedsiębiorstwo 16 000 zł.

Nie ryzykuj! Przyślij na szkolenie swoich kierowców i osoby odpowiedzialne za załadunek pojazdów w Twojej firmie.

Szkolenie dla kadry zarządzającej firmą transportową

Szkolenie kierujemy do szefów firm transportowych, osób zarządzających przedsiębiorstwem, pracowników zajmujących się zagadnieniami będącymi przedmiotem szkolenia, a także osób zamierzających podjąć działalność przewozową.
 
Jesteśmy przekonani, że wiedza uzyskana na szkoleniu uchroni Państwa przed konsekwencjami również finansowymi związanymi z realizacją przewozów towarów i pasażerów na drogach krajowych i poza granicami naszego kraju.
 
Szkolenie będzie obejmować dwa moduły, z których każdy traktowany jest jako oddzielne szkolenie i odbywa się w innym terminie. Istnieje możliwość wybrania tylko jednego z proponowanych modułów.

Szkolenie dla kierowców z czasu pracy kierowcy oraz z obsługi tachografów cyfrowych

 Dzięki wieloletnim praktykom w zakresie prowadzenia ewidencji czasu pracy kierowcyprzedstawiamy ofertę szkoleniową w zakresie przepisów czasu pracy kierowcy oraz obsługi tachografów cyfrowych. Szkolenie ma na celu zrozumienie często skomplikowanych i niejednoznacznych przepisów z którymi boryka się środowisko transportowe.
 
Poza przekazanymi informacjami w tematyce przepisów Rozporządzenia 561, Ustawy o Czasie Pracy Kierowcy, każdy uczestnik szkolenia może poprosić o indywidualną weryfikację danych zawartych na karcie kierowcy. Nasz specjalista przy pomocy narzędzi kontrolnych ITD wskaże potencjalne nieprawidłowości i pomoże rozwiązać problemy jeszcze przed kontrolą drogową.

Szkolenie z obsługi oprogramowania 4Trans + analiza przepisów wewnątrzzakładowych

 TACHO SCAN 4TRANS to nowoczesne oprogramowanie dla firm transportowych, system wspomagający zarządzanie w obszarze spedycyjnym i produkcyjnym. System łączy w całość poszczególne moduły, umożliwiające kontrolę i rozliczanie czasu pracy kierowców oraz weryfikację potencjalnych manipulacji tachografów cyfrowych.
 
Pracując na aktualnych wersjach naszego programu dla firm transportowych masz pewność, że działasz zgodnie z obowiązującymi przepisami. 4Trans® wyróżnia się również modułowością, co daje możliwość wykorzystania w pełni jego funkcjonalności. W ten sposób system jest w stanie wspierać zarówno działania kontrolne, jak i planowanie. Efektywne wykorzystanie systemu pozwoli Państwu zarówno na kierowanie rozwojem przedsiębiorstwa zgodnie z wymogami prawnymi.

Wymagania płacowe kierowców objętych niemieckim MiLoG, a prawo pracy

W odpowiedzi na kontrowersyjne, niemieckie przepisy dotyczące płacy minimalnej stworzyliśmy warsztaty, dzięki którym staniecie się specjalistami w tym temacie. Poznacie wiele zagadnień związanych z wymogami, kontrolami, dokumentami oraz konsekwencjami naruszeń.
 
Warsztaty skierowane są głównie dla osób zarządzających firmami transportowymi.
Damian Tomanek
Kierownik działu szkoleń
d.tomanek@lontex.pl
+48 32 215 27 97 wew. 76
+48 515 060 078
Sebastian Pękala
Specjalista ds. szkoleń
s.pekala@lontex.pl
+48 32 215 27 97 ext. 15 fax.28
+48 508 682 078