Szkolenia Eco-Driving

Data: 21.06.2017 r. Autor: LONTEX
Firma LONTEX we współpracy ze Scania Polska przeprowadziła pierwszą edycję szkoleń pt. WZOROWY KIEROWCA w zakresie Eco-Drivingu.
 
 
Szkolenie składało się z części praktycznej — gdzie każdy z kierowców wykonywał dwa przejazdy na specjalnie przygotowanym zestawie pojazdu Scania R410 z naczepą obciążoną ładunkiem 40 ton. Każdy z nich odbywał się na odcinku około 10 km.
 
 
Pierwszy charakteryzował się indywidualnym stylem jazdy każdego uczestnika. Drugi z przejazdów odbył się po omówieniu błędów oraz kluczowych zasad "Eco-drivingu". Wyniki drugiego przejazdu wyłoniły liderów w grupie oraz wykazały poprawę stylu jazdy, co w dłuższym okresie przyniesie wymierne korzyści w postaci zmniejszenia zużycia paliwa, opon, hamulców, sprzęgła.
 
 
W czasie gdy kierowcy byli w trakcie przejazdów w terenie pozostali przeszli szkolenie teoretyczne — gdzie wykładowca wykonał odczyty danych z kart kierowców, a następnie dokonał indywidualnych analiz popełnionych wykroczeń oraz błędów w zakresie obsługi tachografów cyfrowych.