Części specjalistyczne

 

Tachografy

W ramach strategii kompleksowej obsługi sieci serwisów tachografów prezentujemy pełną gamę części zamiennych i akcesorii do tachografów analogowych oraz cyfrowych.
Oferujemy nowe tachografy VDO oraz innych producentów, wraz z zestawami montażowymi. Dodatkowo w skład naszej oferty wchodzą części zamienne do wszystkich typów i modeli tachografów.

Wentylatory SPAL

Oferta handlowa to pełny asortyment wyrobów włoskiego lidera asortymentu wentylatorów i dmuchaw Automotive – firmy SPAL. Jest to lider produktów pierwszego montażu w - zarówno 12V jak i 24V.
 
 
LONTEX jest głównym partnerem SPAL na rynku polskim.
 
 
 

Ogrzewania postojowe

Oferta handlowa obejmuje kompletne zestawy montażowe Webasto oraz Eberspaecher wszystkich dostępnych modeli. Oferujemy pełną dostępność towaru w zakresie części zamiennych do wszystkich modeli ogrzewań postojowych – palników, dmuchaw, pomp, sztyftów, zestawów uszczelek.

Części do platform - wind załadowczych

Oferta to pełna gama części zamiennych do hydraulicznych platform załadowczych – wind wszystkich renomowanych producentów. Zakres oferowanych części to m.in: siłowniki, przełączniki i sterowniki, silniki, pompy i przekaźniki elektromagnetyczne, zawory i cewki, trzpienie, tuleje & rolki platform, części do siłowników, części mechaniczne i elektryczne, agregaty, węże, elementy złączeniowe, przewody i wtyki i inne. Gwarantujemy możliwość zakupu asortymentu producentów oraz doskonałej jakości zamienników.
 

Ograniczniki prędkości

Obowiązek wyposażenia pojazdu w ogranicznik prędkości dotyczy autobusów, samochodów ciężarowych o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 3,5 t,
ciągników samochodowych, dla których określono dopuszczalną masę całkowitą zespołu pojazdów powyżej 3,5 t. Wymienione pojazdy powinny być wyposażone w homologowany ogranicznik prędkości montowany przez producenta lub jednostkę przez niego upoważnioną, ograniczający maksymalną prędkość autobusu do 100 km/h, a samochodu ciężarowego i ciągnika samochodowego do 90 km/h. Oferujemy ograniczniki prędkości firm AUTOKONTROL oraz ELSON Truck Cruise.

VDO Instrumenty

LONTEX oferuje szeroką gamę produktów elektroniki samochodowej produkowanych przez VDO - wiodącego międzynarodowego dostawcę elektroniki samochodowej i mechatroniki. Czujniki, czujniki, sondy, zegary - do użytku w branży motoryzacyjnej i nie tylko.

Części do klimatyzacji samochodowych

Posiadamy w ofercie szeroką gamę części zamiennych do klimatyzacji samochodowych pojazdów użytkowych - ciężarówek, autobusów, busów. Oferujemy wyroby producentów: NISSENS, VALEO, DIRNA, BOCK oraz zamienniki doskonałej jakości – AUTOCLIMA, FRIGAIR. Produkty to m.in. sprężarki, skraplacze, osuszacze.

Akumulatory

Oferujemy najwyższej jakości akumulatory, które z powodzeniem można wykorzystać w każdym typie samochodu, zarówno w osobowym, jak i ciężarowym czy w autobusach. Posiadamy akumulatory przeznaczone do pracy w motocyklach, quadach oraz maszynach rolniczych. Duży wybór mocy pozwala idealnie dobrać akumulator do wymagań producenta danego pojazdu. Dzięki ich niezawodności i nowoczesnej konstrukcji nadają się do pracy w trudnych warunkach atmosferycznych.
 

CB Radio

Oferta handlowa to szeroka gama artykułów w zakresie CB Radio – uznanych producentów PRESIDENT, MIDLAND, ALAN, TTI, SIRIO. Oprócz kompletnych urządzeń i anten, oferujemy również szeroki wybór akcesoriów CB: wsporników, ramek montażowych, uchwytów, itd. 

Tester Tachografów TT2010

Tester TT2010 służy do sprawdzania i kalibracji urządzeń rejestrujących stosowanych w transporcie drogowym, a także do wyznaczania współczynnika charakterystycznego pojazdów na bazie drogowej lub przy współpracy z urządzeniami rolkowymi różnych typów. Używany może być podczas instalacji, konfiguracji i przeprowadzania okresowych kontroli tachografów, zarówno w pojeździe, jak i na stanowisku pomiarowym.

Drogowy Tester Manipulacji DTM2015

Tester DTM2015 służy do sprawdzania tachografów cyfrowych pod kątem poprawności instalacji oraz prób manipulacji. Sprawdzeniu poddany może być czujnik ruchu, przyrząd rejestrujący oraz instalacja łącząca elementy systemu w pojeździe. DTM2015 pozwala wykryć ingerencje w instalację tachografu w czasie rzeczywistym - podczas kontroli drogowej, sprawdzeniu w warsztacie lub firmie transportowej.

Stanowisko szkoleniowe LONTEX

Stanowisko przeznaczone do szkolenia z zakresu tachografów. Może być używane podczas szkoleń m.in. kierowców i techników tachografów oraz symulacji funkcjonowania tachografu w pojeździe.

Wyprzedaż

Posiadamy ofertę wyprzedażową takich renomowanych producentów jak: SAMPA, FEBI, SEMLASTICK, ONYARBI, MONROE, FIRESTONE i wielu innych.
 
Marcin Podsiadło
Specjalista ds. obsługi klienta
m.podsiadlo@lontex.pl
+48 32 215 27 97 wew. 22
+48 512 416 392
Samuel Kojzarek
Dyrektor działu handlowego - kraj
s.kojzarek@lontex.pl
+48 32 215 27 97 wew. 27
+48 515 060 077
Anna Cwajna
Specjalista ds. obsługi Klienta
a.cwajna@lontex.pl
+48 32 215 27 97 wew. 22
+48 512 416 378
Mariusz Zygmunt
Specjalista ds. obsługi Klienta
m.zygmunt@lontex.pl
+48 32 215 27 97 wew. 21
+48 797 995 348
Anna Jarzyna
Specjalista ds. handlowych
a.jarzyna@lontex.pl
+48 32 215 27 97 wew. 22
+48 503 455 585