Części specjalistyczne

 

Tachografy

W ramach strategii kompleksowej obsługi sieci serwisów tachografów prezentujemy pełną gamę części zamiennych i akcesorii do tachografów analogowych oraz cyfrowych.
Oferujemy nowe tachografy VDO oraz innych producentów, wraz z zestawami montażowymi. Dodatkowo w skład naszej oferty wchodzą części zamienne do wszystkich typów i modeli tachografów.

Wentylatory SPAL

Oferta handlowa to pełny asortyment wyrobów włoskiego lidera asortymentu wentylatorów i dmuchaw Automotive – firmy SPAL. Jest to lider produktów pierwszego montażu w - zarówno 12V jak i 24V.
 
 
LONTEX jest głównym partnerem SPAL na rynku polskim.
 
 
 

Ogrzewania postojowe

Oferta handlowa obejmuje kompletne zestawy montażowe Webasto oraz Eberspaecher wszystkich dostępnych modeli. Oferujemy pełną dostępność towaru w zakresie części zamiennych do wszystkich modeli ogrzewań postojowych – palników, dmuchaw, pomp, sztyftów, zestawów uszczelek.

Części do platform - wind załadowczych

Oferta to pełna gama części zamiennych do hydraulicznych platform załadowczych – wind wszystkich renomowanych producentów. Zakres oferowanych części to m.in: siłowniki, przełączniki i sterowniki, silniki, pompy i przekaźniki elektromagnetyczne, zawory i cewki, trzpienie, tuleje & rolki platform, części do siłowników, części mechaniczne i elektryczne, agregaty, węże, elementy złączeniowe, przewody i wtyki i inne. Gwarantujemy możliwość zakupu asortymentu producentów oraz doskonałej jakości zamienników.
 

Ograniczniki prędkości

Obowiązek wyposażenia pojazdu w ogranicznik prędkości dotyczy autobusów, samochodów ciężarowych o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 3,5 t,
ciągników samochodowych, dla których określono dopuszczalną masę całkowitą zespołu pojazdów powyżej 3,5 t. Wymienione pojazdy powinny być wyposażone w homologowany ogranicznik prędkości montowany przez producenta lub jednostkę przez niego upoważnioną, ograniczający maksymalną prędkość autobusu do 100 km/h, a samochodu ciężarowego i ciągnika samochodowego do 90 km/h. Oferujemy ograniczniki prędkości firm AUTOKONTROL oraz ELSON Truck Cruise.

VDO Instrumenty

LONTEX oferuje szeroką gamę produktów elektroniki samochodowej produkowanych przez VDO - wiodącego międzynarodowego dostawcę elektroniki samochodowej i mechatroniki. Czujniki, czujniki, sondy, zegary - do użytku w branży motoryzacyjnej i nie tylko.

Części do klimatyzacji samochodowych

Posiadamy w ofercie szeroką gamę części zamiennych do klimatyzacji samochodowych pojazdów użytkowych - ciężarówek, autobusów, busów. Oferujemy wyroby producentów: NISSENS, VALEO, DIRNA, BOCK oraz zamienniki doskonałej jakości – AUTOCLIMA, FRIGAIR. Produkty to m.in. sprężarki, skraplacze, osuszacze.

Akumulatory

Oferujemy najwyższej jakości akumulatory, które z powodzeniem można wykorzystać w każdym typie samochodu, zarówno w osobowym, jak i ciężarowym czy w autobusach. Posiadamy akumulatory przeznaczone do pracy w motocyklach, quadach oraz maszynach rolniczych. Duży wybór mocy pozwala idealnie dobrać akumulator do wymagań producenta danego pojazdu. Dzięki ich niezawodności i nowoczesnej konstrukcji nadają się do pracy w trudnych warunkach atmosferycznych.
 

CB Radio

Oferta handlowa to szeroka gama artykułów w zakresie CB Radio – uznanych producentów PRESIDENT, MIDLAND, ALAN, TTI, SIRIO. Oprócz kompletnych urządzeń i anten, oferujemy również szeroki wybór akcesoriów CB: wsporników, ramek montażowych, uchwytów, itd. 

Wyprzedaż

Posiadamy ofertę wyprzedażową takich renomowanych producentów jak: SAMPA, FEBI, SEMLASTICK, ONYARBI, MONROE, FIRESTONE i wielu innych.
 
Marcin Podsiadło
Specjalista ds. handlowych
Samuel Kojzarek
Dyrektor działu handlowego - kraj
Anna Cwajna
Specjalista ds. handlowych
Marek Stawowczyk
Specjalista ds. handlowych
Elżbieta Szweda
Specjalista ds. handlowych